• Не можете да додадете "Послание за исчезнувањето" во кошничката затоа што производот го немаме на залиха.

Во аквариумот на Барби

Издавач: Блесок | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: Во аквариумот на Барби | Бр. на страни: 94 | Димензии: 120x170 | Корица: /

Димитрова си дава слобода која ѝ прилега: експериментира, додава значења на означеното, ги нарекува нештата со имиња кои се – според неа, секако! – вистински, се иронизира не само себеси и не само својот главен лик туку и своите партнери и партнерки (во разговорите, интимностите, разделбите...). На крајот, вреди да се забележи дека си дозволува да ги исцеди сите лирски објекти до крајни граници, да ги отфрли лушпите а од соковите да смеша уште една песна, уште еден циклус, уште една книга. Димитрова гази смело и стамено: ако не сте ја запознале до сега, време е да го надоместите пропуштеното. И. Исаковски

Цена: 170 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Блесок

Report an abuse for product Во аквариумот на Барби

Категорија:
ИСБН: 978-9989-928-85-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Во аквариумот на Барби”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in