Во Белата куќа 2

Издавач: КСЦ/Полица | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: White house years | Бр. на страни: 1028 | Димензии: 21 | Корица: мека

Познатиот американски дипломат и политичар Хенри Кисинџер ја имал историската улога да ја предводи американската надворешна политика во времето на претседателите Никсон и Форд.Третирајќи ја Сутдената војна, време кога две спротивставени идеологии биле различно загледани во иднината на човечката цивилизација, делото „Во Белата куќа“ претставува исповед на еден врвен интелектуалец за судбинските одлуки на најмоќната администрација на планетата и сведоштво за клучните одлуки,падови и подеми на човечката волја за оддржување на високите вредности на слободата, и извештај со крајно суптилни нијанси за преговарачката вештина на одржувањето на светскиот мир. Делата на Кисинџер сведочат и за еден редок книжевен проект, за евидентна дарба и писателска умереност и мудрсот со што и авторот на делото си обезбедија долговечна рецепција во размери секогаш потребни како советодавна помош и на читателите и на специјалистите

Цена: 500 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач КСЦ/ПОЛИЦА

Report an abuse for product Во Белата куќа 2

Категорија:
ИСБН: 978-608-4780-25-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Во Белата куќа 2”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in