Во главата слушам песна : (лирски рефрени)

Издавач: ИЛИ-ИЛИ | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Во главата слушам песна : (лирски рефрени) | Бр. на страни: 91 | Димензии: 21 | Корица: /

„Кратките раскази (кратки кратки раскази, микрораскази или микрофикција, како што би можеле да се наречат) во збирката Во главата слушам песна (лирски рефрени) – внимателно структурирани, уметнички ефективни и емотивно топли – издвојуваат значајни лични моменти од животот на авторката и откриваат аспекти и односи кои обично се затскриени или чии импликации не се видливи сè додека самите раскази не ги откријат нивните потенцијални значења... тие не само што раскажуваат приказна, туку претставуваат и размислување за можните значења на настанот опишан во приказната, каде што доаѓа до израз и емпатијата на авторката и способноста да ја преземе на себе, а со тоа и да ја сфати, перцепцијата на другите...“ Калина Малеска

Цена: 200 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач Или-Или

Report an abuse for product Во главата слушам песна : (лирски рефрени)

Категорија:
ИСБН: 978-608-261-039-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Во главата слушам песна : (лирски рефрени)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in