Во името на предците

Издавач: Матица Mакедонска | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: Silent girl | Бр. на страни: 358 | Димензии: 21 cm | Корица: мека

Секое место на злосторството си раскажува своја приказна. Некои од нив не ви даваат ноќе да заспиете. Токму тоа ѝ се случува и на детективката на Одделот за убиства, Џејн Рицоли.

Случајно додека ја предводи групата туристи, Били ја раскажува приказнта за морбидните убиства кои се случиле во бостонскиот Кинески град.

Наеднаш, мислејќи дека станува збор за дел од сценариото на туристичкиот водич, едно момче пронаоѓа отсечена дланка, која ѝ припаѓа на црвенокоса девојка со пресечено грло, облечена во црно. На местото на злосторството доаѓа Џејн Рицоли, кои заедно со медицинскиот вештак Мора Ајлс ќе се обидат да ја откријат морбидната предисторија која ја крие овој случај.

Деветнаесет години претходно, во еден ресторан во кинескиот град се случува масакр по кој се пронајдени пет мртви тела. Но една жена. која била поврзана со масакрот, е сѐ уште жива: мистериозната учителка по боречки вештини која ја знае тајната, но не сака да ја каже, тоа е тајна која живее и демнее од сенките на Кинескиот град.

Рицоли и Ајлс мораат да го откријат непријателот што не можат да го видат, чие присуство ги смрзнува коските на оние кои нема да настрадаат од неговиот меч.
Рангирано 4.875 од 5 според 8 рејтинзите на корисниците
(8 оценки на корисници)

Цена: 430 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Во името на предците

Категорија:
ИСБН: 512500695

8 оценки за Во името на предците

 1. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Odlicen triler

 2. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 3. Rated 4 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 4. Rated 5 out of 5

  Елена Иванова (верификуван корисник)

 5. Rated 5 out of 5

  Даниела Карастојанова (верификуван корисник)

 6. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Odlicna Kinga !

 7. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

 8. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

  Knigata e vrv – Tes e uste edna od moite omileni avtori, se nadevam ke se prevedat i drugi nejzini knigi

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in