Во морето има крокодили – Вистинската приказна на Енајатолах Акбар

Издавач: Магор | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Nel mare ci sono i coccodrilli - Storia vera di Enaiatollah Akbari | Бр. на страни: 160 | Димензии: 20 | Корица: /

„Се свртев без да одговорам и почнав да се искачувам по патеката која водеше нагоре, преку ридот. Направив еден голем круг, не се сеќавам веќе каде и зошто, но мислам дека дури и се изгубив, ако е можно да се изгубиш и тогаш кога не знаеш каде одиш.“ „Фактите, тие се важни. Приказната е важна. Ти го менува животот, она што ти се случува, а не каде и со кого.“ Енајатолах Акбари

Цена: 500 ден

7 на залиха

Спореди
Продавач Магор

Report an abuse for product Во морето има крокодили – Вистинската приказна на Енајатолах Акбар

Категории: ,
ИСБН: 978-608-223-632-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Во морето има крокодили – Вистинската приказна на Енајатолах Акбар”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in