Во одбрана на Џејкоб

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 552 | Димензии: 21 cm | Корица: мека

Енди Барбер работи како јавен обвинител подолго од дваесет години. Тој е страшно почитуван во нивниот мал град, непобедлив во судницата и среќен во својот дом со својата сакана сопруга и нивниот син, Џејкоб. Но кога грозоморно злосторство го потресува нивниот град, Енди е затечен неподготвен од она што се случува следно: неговиот четиринаесетгодишен син е обвинет за убиство на друго дете, соученик од неговото училиште. Секој родителски инстинкт кој Енди го има му вели да си го заштити детето. Џејкоб ги уверува своите родители дека е невин и Енди му верува. Енди мора да му верува. Тој му е татко. Но како што на површина почнуваат да излегуваат осудувачки факти и шокантни откритија, така бракот на Енди почнува да се распаѓа, а судењето да станува сè пожестоко и Енди сфаќа колку малку знае еден татко за својот син. Наспроти онаа во судот, во Енди се води уште една битка: помеѓу лојалноста и правдата, помеѓу минатото кое се обидува да го скрие и иднината која не може да му ја обезбеди на својот син единец. Правен трилер кој ќе ве остави без сон, ќе ве натера да седите на работ од столчето и да ги гризете ноктите. Ако не ја прочитате оваа книга, само вие губите... Господине Гришам, повлечете се.
Рангирано 4.6 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(5 оценки на корисници)

Цена: 420 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Во одбрана на Џејкоб

Категорија:
ИСБН: 978-608-4741-02-2

5 оценки за Во одбрана на Џејкоб

 1. Rated 5 out of 5

  Бојана Игнеска (верификуван корисник)

 2. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 3. Rated 5 out of 5

  Трајче Витанов (верификуван корисник)

 4. Rated 4 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 5. Rated 4 out of 5

  Sonja Gjurevska (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in