Во окното на лифтовите

Издавач: Матица Mакедонска | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Elevator pitch | Бр. на страни: 529 | Димензии: 21 см | Корица: /

Се' започна еден понеделник, кога четворицавлегоа во лифт во Менхетен. Секој од нив го притисна копчето за својот кат, ама лифтот продолжи да се качува до врвот. Таму запре неколку секунди и потоа падна. Директно на подот од окното. Во вторник се случи истото.А, кога средата донесе уште една ваква трагедија, Њујорк највертикалниот град на светот потона во безредие и хаос. Но, каква врска имаа сите овие незгоди со мртвиот маж без прсти што го најдоа на Хај лајн. Детективите Хери Бурк и Луис Делградо почнаа трка со времето. Трка во која мораа да најдат одговори пред големото шоу закажано за петок.

Цена: 600 ден 550 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Во окното на лифтовите

Категорија:
ИСБН: 978-608-10-0778-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Во окното на лифтовите”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in