Во секоја љубов има малку лудило

Издавач: Матица Mакедонска | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Every little thing | Бр. на страни: 340 | Димензии: 21 см | Корица: /

Грејсон Колман тукушто се преселил во Батлер во Вермонт. По повеќегодишна успешна адвокатска кариера во Бостон, Грејсон е желен за едноставниот живот во заспаното планинско гратче во кое пораснал со своите роднини Аботови. Ема Малвани со ќерка си Симона допатувала од Њујорк во Батлер да ги помине божикните празници со сестра си Луси, свршеницата на Колтон Абот. На семејниот собир Ема и Грејсон со часови разговараат споделувајќи ги еден со друг своите најинтимни тајни. Тој интимен разговор претставува совршен повод Грејсон да ја покани Ема на вечера. Како самохрана мајка, Ема со години не излегувала со мажи. Несигурна и возбудена, не може да не се праша што да очекува од излегувањето со Грејсон: дали тоа ќе биде само една пријатна вечер во друштво на пресретливиот познајник или вовед во нешто многу поголемо и повозбудливо?

Цена: 550 ден 480 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Во секоја љубов има малку лудило

Категории: ,
ИСБН: 978-608-10-0782-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Во секоја љубов има малку лудило”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in