Во словенечките гори

Издавач: Мартина | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: U slovenečkim gorama | Бр. на страни: 221 | Димензии: 21x14 | Корица: тврда

Не случајно се вели дека човекот сам ја крои својата судбина. Па, така и младата убава Иванка несвесно станува причина за целосниот пресврт на настаните во словенечките гори. Таа, без да сака, се вљубува, а таа љубов и носи неизмерно страдање. Љубовта е најсилното и најчистото чувство, но уште почисто е нејзиното младо и кревко срце, кое одбира да биде повредено наместо да повредува. За тајните што ги кријат словенечките гори и за чувствата што се спротивставуваат во нејзината збунета глава, ќе дознаете од страниците на овој прекрасен роман, роман кој не учи дека само со достоинственост и со чесност, можеме да бидеме вистински среќни, и ние и другите околу нас.

Цена: 380 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Мартина

Report an abuse for product Во словенечките гори

Категорија:
ИСБН: 978-608-4626-07-7

Questions and Answers

You are not logged in