Воени бои

Издавач: Бегемот | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Bojne barve | Бр. на страни: 163 | Димензии: 195x125 | Корица: /

Во збирката кратки раскази „Воени бои“ се среќаваме со неколку непредвидливи стории на авторката Једрт Лапух Малезич, кои на различен начин зборуваат за секојдневниот живот, за емоциите и за доживувањата на припадниците на ЛГБТ заедницата во Словенија, и на оние латентни и/или интимно реализирани хомосексуалци кои немаат потреба да се дел од активистичко здружување за да ги почувствуваат и да ги живеат правата на човекот, без разлика на нивните сексуални и родови определби. Расказите се извонредна сеопфатна нарација и пејзаж на еден свет обоен со свои бои, симболи, имиџ, стил, знаци и постапки, сигнали и пренос на пораки што произлегуваат од сите страни (на и вон) ЛГБТ заедницата.

Цена: 250 ден 213 ден

16 на залиха

Спореди
Продавач Бегемот

Report an abuse for product Воени бои

Категорија:
ИСБН: 978-608-4869-07-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Воени бои”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in