Војна со две лица

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 361 | Димензии: 0x0 | Корица: /

Со неколку збора кажано: студијата на Митевски е исклучителен, политичко-културен настан од прв ред. Таа заслужува и обични, и стручни читатели. Оние кои ќе ја прочитаат, ќе го состават мозаикот. Оние кои нема тоа да го сторат, ќе трагаат уште долго по целината. Ова дело може да послужи како важна поука за да не се повторат грешките од минатото, кои државата ја доведоа до дното на балканското рангирање. Фасцинираат фактите и документите презентирани во книгата, повеќето од нив делумно или целосно заборавени.

Цена: 200 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Војна со две лица

Категорија:
ИСБН: 978-9989-32-663-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Војна со две лица”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in