Војводите во македонските народни песни

Издавач: Магор | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Војводите во македонските народни песни | Бр. на страни: 440 | Димензии: 22 см | Корица: тврда

Едиција Македонски искушенија Македонска народна поезија - Теми и мотиви - Војводи - Критики и толкувања Македонска народна поезија - Теми и мотиви - Самоубиство - Критики и толкувања

Цена: 1200 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Магор

Report an abuse for product Војводите во македонските народни песни

Категории: ,
ИСБН: 978-608-223-618-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Војводите во македонските народни песни”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in