Волшебната книга

Издавач: Прозарт Паблишинг | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: Sihirli kitap | Бр. на страни: 142 | Димензии: 20 цм | Корица: мека

„Волшебната книга“ од Фатих Ердоган е една од најпознатите книги за деца во Турција, во поново време. Во книгата се раскажува за детскиот сон и за тоа како една волшебна книга може да помогне во активноста на децата и во спознанието на тоа дека децата мора да се трудат и сами да го остварат успехот, не потпирајќи се целосно на родителите, наставниците итн. Авторот Ердоган, пак, важи за пионер во пишувањето на литература за деца во современа Турција. Неговите книги се продадени во повеќе од 800.000 копии во Турција. Ердоган има напишано околу седумдесетина книги за деца. Награден е со голем број на награди за неговите дела. Најголем дел од книгите ги илустрира самиот. Ердоган е основач и на издавачката куќа Мавибулут, првата издавачка куќа во Турција што објавува исклучиво литература за деца. Преводот на „Волшебната книга“ од турски јазик е на Анета Матовска.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците

Цена: 250 ден

8 на залиха

Спореди
Продавач Прозарт Медиа

Report an abuse for product Волшебната книга

Категорија:
ИСБН: 978-608-256-006-9

Questions and Answers

You are not logged in