Волшебната кутија

Издавач: Прозарт Паблишинг | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Sihirli kutu | Бр. на страни: 241 | Димензии: 20 см | Корица: /

Нова книга од можеби најпродаваниот современ турски писател за деца, Фатих Ердоган. Препорачано за деца над 7 години. Детенцето Баран е покането на роденденска забава. Тоа е убава вест, се разбира. Но не е убава кога има голем проблем – неговите родители не може да си дозволат да купат убав подарок! Неговото семејство дури се соочува и со исфрлање од нивниот дом поради неплатена кирија. Баран тогаш посакува да може да најде пари во својата кутија кога и да ја отвори. Ииии – внимавајте што посакувате, бидејќи понекогаш дури и најлудите желби може да се остварат! А парите можеби можат да донесат повеќе проблеми!?

Цена: 300 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач Прозарт Медиа

Report an abuse for product Волшебната кутија

Категорија:
ИСБН: 978-608-256-051-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Волшебната кутија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in