Волшебната санка

Издавач: Едука Мак | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Волшебната санка | Бр. на страни: 14 | Димензии: 20х20 | Корица: /

Сликовницата е наменета за деца од предучилишна до рана училишна возраст. Низ современи илустрации кои говорат наместо текстот, оваа бајка-сликовница има и едукативен карактер: стекнување сознанија за детските новогодишни желби, за зачувување на семејните вредности, за развивање на чувствата, за детските радости кои ги носи доаѓањето и пречекот на новата година. Во неа, покрај Дедо Мраз и неговата работилница за играчки, претставени се и деветте ирваси, нивните имиња и нивниот изглед по кој децата ги распознаваат.

Цена: 100 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Едука Мак

Report an abuse for product Волшебната санка

Категории: ,
ИСБН: 978-9989-57-980-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Волшебната санка”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in