Волшебните очила

Издавач: Прозарт Паблишинг | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: Sihirli Gözlük | Бр. на страни: 380 | Димензии: / | Корица: тврда

Краток опис

Уште една книга од можеби најпродаваниот современ турски писател за деца, Фатих Ердоган.

Препорачано за деца над 9 години.

Емре има неверојатна способност - може да гледа низ предмети! Кога се појави на ТВ и ја покажа својата способност, веднаш го привлече интересот на професорот. Оваа авантура ги носи нашите читатели во джунглите на Јужна Америка во потрага по долго време загубено племе! Авторот Ердоган, пак, важи за пионер во пишувањето литература за деца во современа Турција. Неговите книги се продадени во повеќе од 800.000 примероци во Турција. Ердоган има напишано околу седумдесет книги за деца. Награден со голем број награди за неговите дела. Најголемиот дел од книгите ги илустрира себе. Ердоган е основач и на издавачката куќа Мавибулут, првата издавачка куќа во Турција која објавува исклучиво детска литература.

Цена: 450 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Прозарт Медиа

Report an abuse for product Волшебните очила

Категорија:
ИСБН: 978-608-256-010-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Волшебните очила”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in