Волшебницата од долниот кат

Издавач: БАТА ПРЕСС | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Czarownica piętro niżej | Бр. на страни: 311 | Димензии: 20 | Корица: /

Прекрасна, возбудлива, современа бајка за деца и тинејџери, која ‒ од урбаниот свет на современа технологија ‒ нè враќа низ времето и нè воведува во секојдневието без телевизија, компјутери, паметни телефони… Што може да се прави во градот кога со денови врне дожд? Се разбира: да се јаде пица и да се гледа телевизија и да се кажуваат дијалозите од омилените серии… Ама некогаш животот бара нешто друго. Еден ден, Маја која живееше во град ‒ наместо на летување во странство ‒ мора да отпатува на распуст кај прабабата, на село. Каков малер… Бабуле, живее во сива зграда, има црно-бел телевизор без далечинско, старински кауч што чкрипи… се слушаат некои таинствени гласови и звуци на таванот. Ех, кога барем би можело да поразговара со мачорот… Или макар со некоја верверица. А тука е прастарата бабуле, нејзините гоблени и изгребани стари шолји. И Лажливите Лилии.

Цена: 450 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач БАТА ПРЕСС

Report an abuse for product Волшебницата од долниот кат

Категории: ,
ИСБН: 978-608-253-114-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Волшебницата од долниот кат”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in