Волшебници на перфектот

Издавач: Датапонс | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Волшебници на перфектот | Бр. на страни: 268 | Димензии: 145х205 | Корица: тврда

Книгата "Волшебници на перфектот" од Санде Стојчевски е значаен придонес во критиката и есеистичката мисла кај нас, особено затоа што навистина се ретки книгите на соремените македонски писатели во кои се прави обид да се промислува и да се протолкува самата суштина и природа на уметноста на прозниот израз. Посебен квалитет на книгите критики и есеи на Стојчевски претставува тонот на неговото критичарско писмо, преку кој се воспоставува непосредна врска на доверба и соработка со читателот.

Цена: 350 ден

29 на залиха

Спореди
Продавач ДАТАПОНС

Report an abuse for product Волшебници на перфектот

Категорија:
ИСБН: 9786082221069

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Волшебници на перфектот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in