Волшебното моливче

Издавач: Едука Мак | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: ВОЛШЕБНОТО МОЛИВЧЕ | Бр. на страни: 27 | Димензии: 24х24 | Корица: /

Сликовницата „Волшебното моливче“ низ приказна ги воведува децата во една возбудлива авантура преку која тие пловат на крилјата на нивната имагинација. Книгата е воедно и патување во фантастичниот свет на децата и остварување на детските желби, но преку еден поинаков, волшебен свет. Децата освен тоа што ќе ја прочитаат приказната самите ќе може и да ги обојат соодветно насликаните илустрации.

Цена: 150 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Едука Мак

Report an abuse for product Волшебното моливче

Категорија:
ИСБН: 978-608-4737-74-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Волшебното моливче”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in