Вонредна состојба

Издавач: Љубовта е петтиот елемент | Јазик: Македонски | Година: 2013
Оригинален наслов: Вонредна состојба | Бр. на страни: 310 | Димензии: 21 | Корица: мека

„Вонредна состојба“ од авторот Гоце Дртковски, во издание на издавачката куќа „Љубовта е петтиот елемент“. Книгата од историски, политички, социолошки и од културолошки аспект го анализира посткомунизмот во Македонија (во изминатите 20 години). Авторот на книгата се занимава со односите кои се воспоставени во посткомунизмот и темелно ја преиспитува поделбата на моќта и начинот на кој таа се реализира во практиката. Рецензентот, професор д-р Ненад Марковиќ вели: „Некој мораше да напише ваквo нешто – за да престанеме да живееме во лага.“

Цена: 290 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Филмска продукција ЉУБОВТА Е ПЕТТИОТ ЕЛЕМЕНТ ДООЕЛ Скопје

Report an abuse for product Вонредна состојба

Категории: ,
ИСБН: 978-9989-51-079-3

Филмска продукција ЉУБОВТА Е ПЕТТИОТ ЕЛЕМЕНТ ДООЕЛ Скопје

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Вонредна состојба”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in