Вовед во кинеската култура

Издавач: Македоника | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 276 | Димензии: 21 | Корица: /

Монографско илустирано издание за кинеската култура: Лао Це. Таоизам. Конфучиј. Конфучијанство. Сун Цу. Храмот на Небото. Филозофијата на животот. Еколошка естетика. Кинеското писмо. Свилата. Патот на свилата. Навигација. Големиот кинески ѕид. Забранетиот град. Теракотната армија. Будизам. Калиграфија. Древна уметност. Музика. Кинеско сликарство. Порцелан. Кинески градини. Пекиншка опера. Народна уметност. Народни обичаи. Шармот на стариот Пекинг. Убавините на стариот Шангај. Најзачуваните стари градови. Кинеска архитектура. Традиционална облека. Кинеска кујна. Кинески чај. Боречки вештини. Храмот Шаолин. Древни игри... Буквар за најстарата жива цивилизација!

Цена: 250 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Македоника Литера

Report an abuse for product Вовед во кинеската култура

Категорија:
ИСБН: 978-608-252-127-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Вовед во кинеската култура”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in