Вовед во роботика : механика и контрола

Издавач: Ад Вербум | Јазик: Македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: Introduction to robotics : mehanics and control | Бр. на страни: 400 | Димензии: 174х237 мм | Корица: /

/Книга од суштинско значење за инженерите кои развиваат роботски системи, како и за сите кои се занимаваат со механика, контрола или програмирање на роботски системи. Книгата ја претставува науката и технологијата на механичката манипулација. На крајот од секоја глава има многубројни вежби и задачи за програмирање. Низ целата книга се истакнати компјутерските аспекти. MATLAB® вежбите претставуваат новитет во ова издание.

Цена: 1500 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Ад Вербум

Report an abuse for product Вовед во роботика : механика и контрола

Категорија:
ИСБН: ISBN 978-608-65029-6-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Вовед во роботика : механика и контрола”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in