Враќањето на Шерлок Холмс

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: The Return of Sherlock Holmes | Бр. на страни: 344 | Димензии: 13×20 | Корица: /

НАЈПОЗНАТИОТ ДЕТЕКТИВ НА СИТЕ ВРЕМИЊА Еден и единствен, Шерлок Холмс сензационално се враќа од мртвите и повторно го посветува животот на испитување на криминалните сплетки во главниот град. Со повторно насобран ентузијазам, тој се нафрла на случаите што опфаќаат мистериозни шифрирани кодови, милионери што се прогонувани, демначи, киднапирања и средба со „најлошиот човек во Лондон“. Но старите „пријатели“ на Холмс внимателно го следат секој негов чекор. Го набљудуваат, чекаат, заговараат… Меѓу тринаесетте брилијантни приказни што вклучуваат мистерија, детекција и дедукција, Шерлок Холмс го истражува проблемот со „Градежникот од Норвуд“, ја дешифрира пораката на „Разиграните фигури“ и го решава случајот со „Шесте Наполеони“.

Цена: 400 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Враќањето на Шерлок Холмс

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-405-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Враќањето на Шерлок Холмс”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in