Вратената

Издавач: Издавачка куќа Муза | Јазик: Македонски | Година: 2023
Оригинален наслов: L arminuta | Бр. на страни: 184 | Димензии: 13X20 | Корица: мека

Без никакво објаснување тринаесетгодишното девојче е оттргнато од удобноста на животот како ќерка единица во добро ситуирано семејство и вратено кај сиромашните биолошки родители. Во еден ден губи сѐ – удобниот дом покрај плажата во градот, пријателите и безусловната родителска љубов од луѓето што до тој миг ѝ се единствените родители.

Одеднаш се наоѓа в село меѓу непознати луѓе, кои не покажуваат никаква срдечност ниту му се радуваат на нејзиното враќање. „Вратената“ започнува еден сосема нов живот, исполнет со борба, одрекување и одмерување на силите со жената што ја родила.

Збунетоста на „Вратената“ е потресна, токму како и нејзиното истрајно убедување дека нејзините најмили ќе ја увидат грешката и еден ден ќе се вратат по неа.

Вратената е моќен роман за љубовта и напуштањето, мачното привикнување и емоционалното созревање.

Цена: 360 ден

30 на залиха

Спореди
Продавач Издавачка Куќа Муза

Report an abuse for product Вратената

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-4906-30-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Вратената”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in