Вратената

Original title: L arminuta | Num. of pages: 184 | Dimensions: 13X20 | Cover: мека

Без никакво објаснување тринаесетгодишното девојче е оттргнато од удобноста на животот како ќерка единица во добро ситуирано семејство и вратено кај сиромашните биолошки родители. Во еден ден губи сѐ – удобниот дом покрај плажата во градот, пријателите и безусловната родителска љубов од луѓето што до тој миг ѝ се единствените родители.

Одеднаш се наоѓа в село меѓу непознати луѓе, кои не покажуваат никаква срдечност ниту му се радуваат на нејзиното враќање. „Вратената“ започнува еден сосема нов живот, исполнет со борба, одрекување и одмерување на силите со жената што ја родила.

Збунетоста на „Вратената“ е потресна, токму како и нејзиното истрајно убедување дека нејзините најмили ќе ја увидат грешката и еден ден ќе се вратат по неа.

Вратената е моќен роман за љубовта и напуштањето, мачното привикнување и емоционалното созревање.

Price: 360 ден

29 in stock

Compare
Sold By Издавачка Куќа Муза

Report an abuse for product Вратената

Categories: , ,
SKU: 978-608-4906-30-8

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Вратената”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in