Преглед на кошничка “Есеи” e додадена во Вашата кошничката

Време : што ни прави тоа нам и што правиме ние од него

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Zeit : was sie mit uns macht und was wir aus ihr machen | Бр. на страни: 194 | Димензии: 21 | Корица: тврда

Што значи времето за нас? И што да правиме со него? Одговарајќи ни на овие прашања, Ридигер Зафрански нè охрабрува да го вратиме богатството на временското искуство. Надвор од часовите кои ни даваат објективна временска рамка, ние го доживуваме времето сосем поинаку: досадувајќи се или препуштајќи им се на работите, грижејќи се или забавувајќи се. На друг начин го доживуваме во бизнисот, економијата, политиката, уметноста..., во сите области на нашиот глобален свет. Но има нешто што ги поврзува сите различни доживувања на поимот време. Не можеме да го допреме, да го вкусиме и да го задржиме, а сепак – тоа е сеприсутно и сепроникнувачко, тоа е сè! Земете си молив за подвлекување и запловете низ страниците на оваа вонвременска книга за времето!

Цена: 280 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Време : што ни прави тоа нам и што правиме ние од него

Категорија:
ИСБН: 978-608-230-627-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Време : што ни прави тоа нам и што правиме ние од него”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in