Времеплов

Издавач: Детска радост | Јазик: Македонски | Година: 2004
Оригинален наслов: The Time Machine | Бр. на страни: 107 | Димензии: 20x14 | Корица: мека

Главниот лик на романот , кој во книгата се нарекува Времепловец , една сабота, во својата необична куќа, ги повикал своите пријатели за да им раскаже дека има измислено временска машина со која може да се патува низ времето. Секако, пријателите воопшто не му верувале, но тој го притиснал копчето на машината и исчезнал од куќата. Кога по 8 дена се вратил дома, ги собрал пријателите и почнал да им ја раскажува својата авантура на патувањето во иднината.

Цена: 170 ден

7 на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Времеплов

Категории: ,
ИСБН: 989PD9100171

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Времеплов”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in