Врски

Издавач: Готен | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Nouons-nous | Бр. на страни: 142 | Димензии: 21 | Корица: /

Што е љубовта? Дали нејзините манифестации се бесконечни? Во што се состои нејзината повторливост? Дали една куса ситуација може да објасни цела љубовна приказна? Кога е љубовта поинтензивна, кога е кус фрагмент или кога е голема заокружена приказна? Романот Врски на зашеметувачки начин нè внесува во светот на љубовните приказни давајќи ни кус увид во околу 300 различни врски. Книгата е објавена со поддршка на програмата „Креативна Европа“ на Европската Унија.

Цена: 200 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Готен

Report an abuse for product Врски

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-4865-10-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Врски”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in