ВРТИ од А до Ш

Издавач: Едука Мак | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: ВРТИ од А до Ш | Бр. на страни: 31 буква | Димензии: 14х14х11 | Корица: /

„ВРТИ од А до Ш“ има за цел да одговори на програмската потреба за развојот на писменоста кај децата од предучилишна возраст, во доменот препознавање пишани симболи и букви и учење на печатните букви во прво одделение низ игра, на едноставен, интерактивен и забавен начин. Истовремено има за цел да го поттикне детето да ја именува буквата, да поврзува глас со одредена буква, да го вежба изговорот на буквата и зборот – препознатлив поим кој е насликан на илустрацијата.

Цена: 500 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Едука Мак

Report an abuse for product ВРТИ од А до Ш

Категорија:
ИСБН: 978-608-4737-69-8

Questions and Answers

You are not logged in