Врвки

Издавач: Артконект | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Lacci / Domenico Starnone | Бр. на страни: 144 | Димензии: 14×20 cm | Корица: /

По дванаесет години брак, врската на Ванда и Алдо се распаѓа поради неверство. Сепак, зад нивната разделба се кријат многу повеќе мрачни тајни отколку што се чини на прв поглед. Соочувањето со сиот притаен гнев, со насобраните разочарувања и со желбата за независност и слобода целосно ги пресвртува животите на Ванда, Алдо и нивните две деца. Приказната е мајсторски изградена и преку фрагменти ја раскажува долгата историја на распадот и повторното обединување на едно семејство. Доменико Старноне во „Врвки“ ни подарува моќен приказ на бегството од себеси и на малите одлуки кои целосно и неповратно ни ги менуваат животите.

Цена: 250 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач Артконект

Report an abuse for product Врвки

Категорија:
ИСБН: 978-608-4852-25-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Врвки”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in