Втор откос

Издавач: ПНВ Публикации | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Втор откос | Бр. на страни: 190 | Димензии: 21 | Корица: мека

Возбудлив трилер од почеток до крај! Приказна за битката на поединецот против корумпираниот систем. „Втор откос“ е роман, во кој преку главниот лик Симон, војник специјалец, добиваме слика за тоа како во секој од нас постои она двојство на добро и зло. На човек и ѕвер. На грижлив татко и сопруг од една страна и тренирана машина за убивање, од друга. За грдото лице на војната и она што таа го прави од луѓето. За корумпираноста на системот... Човечките судбини... Потребата да се биде херој... Приказна што ве држи напнати од пресврт до пресврт, до самиот крај.
Рангирано 5.00 од 5 според 1 рејтингот на корисниците

Цена: 290 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач ПНВ Публикации

Report an abuse for product Втор откос

Категорија:
ИСБН: 978-608-4641-78-0

Questions and Answers

You are not logged in