Втората светска војна, том 1 и 2

Издавач: Магор | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: Memoirs of the Second World War | Бр. на страни: 1276 | Димензии: 20 | Корица: мека

Како премиер на Велика Британија од 1940 до 1945 г., Винстон Черчил не беше само еден од најмоќните водачи во Втората светска војна, туку еден и од најелоквентните гласови против нацистичката тиранија. Неговите епски прикажувања на овие времиња, исклучителни во својот огромен обем и проникливоста, нудат непроценливо согледување на главните настани на XX век.

„Малку книги ў припаѓаат на категоријата големи настани, а оваа е една од нив.“

Њујорк тајмс

„Интелигенција за водење, продлабочено чувство за историјата и талент за јазикот никогаш претходно виден кај луѓето со врвна моќ.“

Винсент Шин

„Врвно дело на историографското пишување, богато, зачинето, а заокружено со хумор и остроумност.“

Њујоркер

Цена: 1000 ден

1 на залиха

Спореди
Продавач Магор

Report an abuse for product Втората светска војна, том 1 и 2

Категорија:
ИСБН: 978-608-223-424-3 978-608-223-426-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Втората светска војна, том 1 и 2”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in