За љубовта

Автор: /
Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Fisiologia dell'amore. | Бр. на страни: 228 | Димензии: 145/200 | Корица: тврда

Љубовта е најмоќното, но во исто време и најмалку проучуваното чувство. Нејзиното познавање, како огромна моќ која се претопува на илјадници начини, отвора нов хоризонт во идеализирањето на човековите чувства, откритија и настани. Прочитајте повеќе за најголемиот феномен во животот – за љубовта, нејзината невиност, врските со другите чувства, границите и заветите на љубовта, за различните форми на сакање и, првенствено, за тоа како таа се одржува и како умира. Нурнете во длабочините на љубовта за да ги откриете сите нејзини височини!

Цена: 500 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product За љубовта

Категорија:
ИСБН: 978-608-201-476-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “За љубовта”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in