За секого по нешто

Издавач: Готен | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 64 | Димензии: / | Корица: мека

Ако речете дека неговите раскази се постмодернистички или дека излегуваат од под големиот шинел на Данил Хармс – нема да згрешите. Ако минимализмот, збиеноста, едноставноста, бајковитоста и суптилниот хумор ги прогласите за упоришни точки на неговата поетика – исто така нема да згрешите.

Цена: 100 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Готен

Report an abuse for product За секого по нешто

Категорија:
ИСБН: 978-608-4625-10-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “За секого по нешто”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in