За смешното : теориите на хуморот низ призмата на расказот

Издавач: Блесок | Јазик: Македонски | Година: 2012
Оригинален наслов: За смешното : теориите на хуморот низ призмата на расказот | Бр. на страни: 289 | Димензии: 20 см | Корица: мека

Едиција Индра, книга 11 Од што се состои смешното? Што е тоа хумор? Оваа студија се обидува да одгатне барем дел од оваа човечка мистерија низ преглед на теориите на хуморот и нивната апликација врз современиот американски и македонски расказ (Селинџер, О’Конор, Вонегат, Бартелми, Михајловски, Андоновски, Лафазановски, Османли…)

Цена: 400 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Блесок

Report an abuse for product За смешното : теориите на хуморот низ призмата на расказот

Категорија:
ИСБН: 978-9989-59-377-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “За смешното : теориите на хуморот низ призмата на расказот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in