Забранет допир

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Unlawful contact. | Бр. на страни: 412 | Димензии: 21 | Корица: тврда

Тој е осуден убиец во затвор… но таа не се плаши од него.

Новинарката Софи Алтон го истражува исчезнувањето на млада мајка, Меган, која неодамна е пуштена на условно и сега бега од властите со нејзината ќеркичка. Потрагата ја води Софи до братот на Меган, Марк, осуден убиец – и воедно човекот со кого таа има поминато една незаборавна ноќ пред дванесет години.

Осуден на живот во затвор, Марк ја користи Софи да побегне за да може да ја најде сестра си и да ја заштити од монструмот кој ја гони. Софи знае дека треба да се плаши од Марк. Но сѐ уште премногу добро се сеќава на жестината и страста во неговите допири, дури и по толку време.

Заедно следат опасна трага додека многу луѓе од двете страни на законот прават сѐ што е во нивна моќ да ги спречат Софи и Марк во пронаоѓањето на Меган… и откривањето на вистината за минатото.

Цена: 450 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Забранет допир

Категории: ,
ИСБН: 978-608-260-164-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Забранет допир”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in