Забранета љубов

Издавач: Мартина | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Aşk-i memnu | Бр. на страни: 386 | Димензии: 21 см | Корица: /

Оваа љубов, љубовта на Бихтер, забранетата љубов на Бихтер и Бехљуљ, е делот што авторот првично сакал да го напише и бил најуспешен... Бидејќи реалниот живот на романот е животот на Нихал, и авторот многу успешно го отсликал тој дел, забранетата љубов е сто пати поуспешна од тој дел. Тој е успешен и ја пишува оваа љубов на беспрекорен и извонреден начин, кој може да се нарече „уникатен“. Постои голема, голема моќ и уметност во анализата и објаснувањето на оваа љубов со сите нејзини моменти и периоди од почетокот до крајот. Душата и љубовта на оваа млада жена, која толку блиску и толку длабоко ја познаваме, нè фасцинира и опива. Откако Нихал ги буди нашите најсуптилни емоции и солзи во нашата душа, ние влегуваме во животот и душата на Бихтер, „најисклучителната жена во Истанбул“, и учествуваме во таков двосмислен копнеж, страстен сон на љубовта. И има толку длабока и мрачна наклонетост во тоа што ние, како Бехљуљ, остануваме неодлучни да бидеме чисти, да се препуштиме и долго да се двоумиме кого да избере.

„Забранета љубов“ секогаш ќе се чита.

Цена: 390 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Мартина

Report an abuse for product Забранета љубов

Категории: ,
ИСБН: 978-608-4626-82-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Забранета љубов”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in