Загадочни приказни, книга петта

Издавач: Либи | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Zagonetne priče, Kng.5 | Бр. на страни: 77 | Димензии: 20 см | Корица: /

Еве книга за деца кои сакаат предизвици и загатки! Кој сака приказни, ќе ужива во нив, но секоја поставува не баш лесна задача – решавање на логичка загатка врзана за случките од една необична траперска населба. Неретко ќе биде потребна помош од постарите, бидејќи оваа книга, најблаго кажано, не ги потценува децата... Авторот на „Загадочни приказни“ е задолжен за тестирањата на „Менса“ во Србија и е еден од најуспешните решавачи на Ај-Кју X-тестот во светот. Награда НЕВЕН за најдобра книга за деца и млади од областа на популарната наука + награда од детското жири на ДОСИТЕЕВО ПЕРО

Цена: 240 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Загадочни приказни, книга петта

Категорија:
ИСБН: 978-608-259-717-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Загадочни приказни, книга петта”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in