Загубената сестра

Издавач: Матица | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: The missing sister | Бр. на страни: 722 | Димензии: 21 см | Корица: /

Најновата книга од серијалот за седумте сестри!
„ Загубената сестра “ е последна во низата за сестрите Д*Аплиез.

Секоја од шесте сестри дозивеала неверојатно патување за да го открие своето патување. Но, се уште останува прашањето; која е седмата сестра во семејството и каде е?

Сестрите Д*Аплиез ќе го превртат светот за да ја најдат. Тие имаат една индиција - цртеж на ѕвездовиден смарагден прстен. Барањето на загубената сестра ќе ги одведе низ целиот свет - од Нов Зеланд до КАнада, Англија, Франција и Ирска, обединувајќи ги сите во една мисија; да го соберат целото семејство на едно место. Нa тој начин сестрите Д*Аплиез ќе се судрат со една моќна приказна за љубов и пожртвуваност што започнала речиси пред сто години.

Приказна која ќе го доближи читателот до епското финале на сагата Седумте сестри.

Цена: 750 ден 630 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Загубената сестра

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-10-0876-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Загубената сестра”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in