Загубената сестра

Publisher: Матица | Language: Македонски | Year: 2021
Original title: The missing sister | Num. of pages: 722 | Dimensions: 21 см | Cover: /

Најновата книга од серијалот за седумте сестри!
„ Загубената сестра “ е последна во низата за сестрите Д*Аплиез.

Секоја од шесте сестри дозивеала неверојатно патување за да го открие своето патување. Но, се уште останува прашањето; која е седмата сестра во семејството и каде е?

Сестрите Д*Аплиез ќе го превртат светот за да ја најдат. Тие имаат една индиција - цртеж на ѕвездовиден смарагден прстен. Барањето на загубената сестра ќе ги одведе низ целиот свет - од Нов Зеланд до КАнада, Англија, Франција и Ирска, обединувајќи ги сите во една мисија; да го соберат целото семејство на едно место. Нa тој начин сестрите Д*Аплиез ќе се судрат со една моќна приказна за љубов и пожртвуваност што започнала речиси пред сто години.

Приказна која ќе го доближи читателот до епското финале на сагата Седумте сестри.

Price: 750 ден 630 ден

3 in stock

Compare
Sold By Матица

Report an abuse for product Загубената сестра

Categories: , ,
SKU: 978-608-10-0876-0

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Загубената сестра”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in