Захир

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2005
Оригинален наслов: O Zahir | Бр. на страни: 348 | Димензии: 0 | Корица: мека

Не знам дали мојот брак беше сон што не можев да го сфатам додека траеше. Знам дека можам да живеам без неа, но би сакал пак да ја сретнам за да ù го кажам тоа што не ù го кажав додека живеевме заедно: те сакам повеќе од себеси. Внесувајќи автобиографски елементи во ова извонредно четиво, Коелјо создава прекрасна и возбудлива приказна која нè тера да се запрашаме: Колку далеку може да одиме поради љубовта? Колку во овој современ свет, обземени од сопствените животи, сме способни вистински да се посветиме некому, да ги изодиме вкрстените патишта и навистина да споделиме. Која дефиниција на среќата ја живееме: дали луѓето кои имаат сè во животот се навистина среќни и задоволни или пак посреќни се оние кои живеат на границата на смртта и животот, не грижејќи се за ништо материјално и овоземско?
Рангирано 4.75 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(4 оценки на корисници)

Цена: 380 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Захир

Категорија:
ИСБН: 9989-153-49-3

4 оценки за Захир

 1. Rated 5 out of 5

  Radmila Stefanovska (верификуван корисник)

 2. Rated 4 out of 5

  Иво Митрушев (верификуван корисник)

 3. Rated 5 out of 5

  maja colakovski (верификуван корисник)

 4. Rated 5 out of 5

  Слаѓан

  Одлична

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in