Заклучената врата

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: The Locked Door | Бр. на страни: 276 | Димензии: 21 | Корица: мека

Некои врати се заклучени со причина…

Додека единаесетгодишната Нора Дејвис пишува домашни задачи во својата соба на горниот кат, не може ни да насети дека татко ѝ убива жени во подрумот од семејната куќа.

Сè до денот кога полицијата ќе затропа на нивната врата.

По неколку децении татко ѝ го поминува остатокот од животот зад решетки, а Нора е успешен хирург и води тивок, повлечен живот. Никој не знае дека татко ѝ бил озлогласениот сериски убиец и таа има намера тоа да остане така засекогаш. Но наскоро дознава дека една од нејзините млади пациентки била убиена – на истиот морничав начин на кој татко ѝ ги убивал своите жртви.

Некој знае која е Нора. Некој сака да ја намести за убиството. Но таа не е убиец како татко ѝ. Полицијата нема докази против неа.

Сè додека не погледнат во нејзиниот подрум.

Цена: 520 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Заклучената врата

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-260-186-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Заклучената врата”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in