Заклучи ги сите врати

Publisher: Антолог | Language: Македонски | Year: 2020
Original title: Lock Every Door | Num. of pages: 368 | Dimensions: 13х20 | Cover: мека

Во „Бартоломеј“ ништо не е како што изгледа. Влегувате на сопствен ризик. По низата несреќи што ги доживува, без пари и без живеалиште, младата Џулс Ларсен добива шанса да работи како станар чувар на еден од апартманите во „Бартоломеј“, една од најгламурозните згради во Њујорк. Таму не се дозволени гости. Не е дозволено зборување со богатите или славните станари. И тоа се само некои од правилата што Џулс треба да ги следи. Маѓепсана од сјајот и раскошот на зградата, таа ги прифаќа и решава засекогаш да го остави своето тажно минато зад себе. Се спријателува со Ингрид, пргава сосетка, која неизмерно ја потсетува на нејзината исчезната сестра. Кога Ингрид ѝ се доверува дека „Бартоломеј“ има и друга, морничава страна, Џулс го припишува тоа на нејзината драматичност… сè додека Ингрид не исчезне. Сакајќи да ја разреши мистеријата, Џулс навлегува сè подлабоко во злогласното минато на „Бартоломеј“ и во тајните вткаени во неговите ѕидови. Спој на хорор-елементи и напната неизвесност со модерен заплет. Мајсторски составена тензија доволно вредна да биде во истото друштво на хорор-класиците што биле нејзина инспирација. Со изненадувачки пресврт на крајот, ова хорор ремек-дело опседнува, плаши и во исто време забавува.

Price: 400 ден

4 in stock

Compare
Sold By Антолог

Report an abuse for product Заклучи ги сите врати

Category:
SKU: 978-608-243-390-5

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Заклучи ги сите врати”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in