Записи од мртвиот дом

Издавач: ТАБЕРНАКУЛ | Јазик: Македонски | Година: 1993
Оригинален наслов: Записи из мертвого дома | Бр. на страни: 368 | Димензии: 12x16 | Корица: /

„Оковите паднаа. Јас ги кренав... Сакав да ги подржам во рацете, да ги погледнам за последен пат. Чиниш сега се чудев што тие до сега биле на моите нозе. – Па, збогум! Збогум! – зборуваа затворениците со испрекинати, груби, но како божем задоволни со нешто гласови...“

Цена: 190 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Табернакул

Report an abuse for product Записи од мртвиот дом

Категорија:
ИСБН: 14169354

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Записи од мртвиот дом”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in