ЗАПИСИ ОД ЗЕН МАЈСТОРИТЕ

Автор: /
Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 124 | Димензии: 21 | Корица: /

Единствени приказни за безвременска мудрост од зен мајсторите.
Богати приказни со мечови, тигри, чај, цвеќиња и кучиња.
Записите од зен мајсторите ја предизвикуваат сечија фантазија и го носат секој читател поблиску до просветлување.

Цена: 200 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product ЗАПИСИ ОД ЗЕН МАЈСТОРИТЕ

Категорија:
ИСБН: 978-608-201-332-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “ЗАПИСИ ОД ЗЕН МАЈСТОРИТЕ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in