Запознајте ги своите сетила

Издавач: Просветно дело | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: Запознајте ги своите сетила | Бр. на страни: 0 | Димензии: 21 cm | Корица: /

Зошто ни се важни очите, носот, кожата, ушите и јазикот? Колку ни се неопходни и ни помагаат во секојдневниот живот? Во оваа неверојатна книга на сликовит начин ќе дознаете што се сетила и колку сетила има човекот.
Отворете ги клапните на секоја страница и ќе можете да видите што се случува во внатрешноста на човековото тело.

Цена: 150 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Запознајте ги своите сетила

Категорија:
ИСБН: 978-9989-0-0999-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Запознајте ги своите сетила”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in