Преглед на кошничка “Напишано со тебе” e додадена во Вашата кошничката

Запри, срце

Издавач: Матица Mакедонска | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: Stani, srce | Бр. на страни: 198 | Димензии: 20 cm | Корица: мека

Ново од авторката на „Вкусот на гревот“
Случајна средба...
Дрската насмевка на еден маж во виорот од музика, пијалак и песна ќе биде доволна за да и го измени животот од основата. 

Таа му се предава неочекувано и ја открива длабочината на страста каква што неможела ни да замисли. Отстапува од се во што верувала дотогаш, за да биде блиску до него. А потоа годишните времиња почнуваат да се сменуваат, децениите да минуваат, времето да исчезнува меѓу украдени средби. И до крајот на животот нема да посака никој друг освен него.
Запри, срце е приказна за животот проникнат со тајна стара четири децении. Напишана е моќно, возбудливо и потресно. 

Жарот, ламтежот, спојувањето што ги брише границите на телото, страста што фрла се под нозе, на страниците на оваа книга се беспоштедно вистинити. А, хероината на оваа книга е вистинска жена
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(4 оценки на корисници)

Цена: 490 ден 350 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Запри, срце

Категорија:
ИСБН: 978-6081-00-315-4 (13)

4 оценки за Запри, срце

 1. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  najubava kniga dali osven ovie 2knigi ima nova od istata avtorka

 2. Rated 5 out of 5

  Фросина Трајковиќ (верификуван корисник)

 3. Rated 5 out of 5

  Фросина Трајковиќ (верификуван корисник)

 4. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in