Засекогаш млади

Издавач: Мартина | Јазик: македонски | Година: 2012
Оригинален наслов: Auch sie konnen wieder junger werden | Бр. на страни: 228 | Димензии: 17х12 | Корица: /

Содржината на оваа книга е – свеснон или несвесно – позната од самиот почеток на светот. Моите истражувања ми овозможија да осознаам дека се што е штетно во животот е последица на човековата глупост и слабост. Познавањето на законите на природата – а незначителен дел од тоа знаење е пренесено на страниците на оваа книга – е неуништливо.
Не ја оставајте оваа книга настрана, каде што глувците ќе ја изгрицкаат нејзината корица. Пишаниот збор на нејзините страници останува неуништлив, а вие можеби ќе сакате да си ги освежите спомените на неа. Затоа, книгата ставете ја на место каде што вие, вашето семејство и вашите пријатели ќе можете да ја видите, па можеби ќе посакате да извлечете некакава корист од нејзините пишани зборови, реченици или од цели страници, кои ви ги препорачав.
Не заборавајте дека со зборување го повторувате она што го знаете. Со читање и со пишување многу често можете и нешто паметно да научите.
Празната кутија прави голема врева ако во неа има само едно камче, но ако е полна, таа е тивка и тешка. Тоа важи и за човековата глава.
Никогаш нема да ги заборавам зборовите што ги чув во својата осумнаесетта и деветнаесетта година. Тоа беше камен-темелник во мојот живот: „Колку повеќе знаеш, толку повеќе треба да слушаш“.
Рангирано 5 од 5 според 1 рејтингот на корисниците

Цена: 260 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Мартина

Report an abuse for product Засекогаш млади

Категорија:
ИСБН: 978-608-4626-23-7

Questions and Answers

You are not logged in