Преглед на кошничка “Животот на литературната класика” e додадена во Вашата кошничката

Заточеникот во Зенда

Издавач: Магор | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: The Prisoner of Zenda | Бр. на страни: 175 | Димензии: 140 х 200 | Корица: /

Незгаслива љубопитност го води младиот Англичанец Рудолф Расендил во Руританија за да го види крунисувањето на новиот крал. Неговата карактеристична црвена коса и долгиот остар нос сведочат за љубовната врска на некој од неговите предци којашто ја поврзува неговата крв со онаа на монархијата на власт. Заточеникот во Зенда е книга што е и возбудлива авантура и нежна љубовна приказна и исто толку популарна сега колку и во времето кога била првпат издадена.

Цена: 190 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Магор

Report an abuse for product Заточеникот во Зенда

Категорија:
ИСБН: 978-9989-183-82-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Заточеникот во Зенда”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in