Завештанието на Тесла

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2006
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 461 | Димензии: 0x0 | Корица: /

Во 1943 година, во еден хотел во Вашингтон, во чудни околности умира генијот на 20-от век – Никола Тесла. Додека тој умира, во соседната соба, седи и чека група агенти на ЦИА. Зошто се тие тука и зошто чекаат да умре големиот научник? Одговорот го добиваме 40 години подоцна, кога американската влада, неколку познати компании за производство на оружје на САД, едно чудо оператици од повеќе разузнувачки служби (американски, советски, југословенски, британски...) со сите сили се обидуваат да дојдат до извесни нацрти на Никола Тесла. Нацртите се однесуваат на моќно, ново оружје што го конструирал Тесла... Кој ќе дојде до нив, тој ќе владее со светот!
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 299 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Завештанието на Тесла

Категорија:
ИСБН: 978-9989-32-474-3

1 оценка за Завештанието на Тесла

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

    bese pred vremeto ,dali bese dojden od idninata,a zagina zaradi masinata za prenesvane styruja od 2 biloni volti preku vozduhot koja sega amerika ja koristi na alaska za ekspiriment za da unistat se sto ke posakaat

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in